Go to content

Main menu:

2014 Giveaway Winners


Top Gear: The Perfect Road Trip 1 & 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Larry Holz, Murray McCarthy, Jackie Skewes


Upper Middle Bogan Series 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Leigh Thomson, Jay Williamson, May Wilson


It's A Date Series 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Jamie Murray, Neil Thomas, Julie Gregory


Soul Mates (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Emma Heffernan, Jake Harvey, Adam Mason


Misfits Series 1-5 Boxset (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Jack Williams, Tara McCartan, Mark Taylor


Last Tango In Halifax Series 1-2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Sarah James, Ali Graham, Nerida Keith


Head First Series 1-2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Tracy Murphy, Amanda Sims, Andrew Wilkes


Life After Beth (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Tim Huxley, Ron Cole, Barbara Sheppard


Derek: Series 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Brendan Gibney, Jacob Bourke, Marilyn King


Chris Lilley's Quichealicious Double Pack (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Brianna Coleman, Donna Heath, David Hall

The Total Agony Collection (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Narelle Veltman, Julie Corby, Trevor Lewis


Episodes Series 1-3 Boxset (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Robert Bradley, Holly Nash, Simon Bell


Episodes: Series 3 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Martha Cummins, Steven Clarkson, Jack Duff


Horrible Histories Series 1-5 Boxset (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Glen Ferguson, Angela Lawton, Mandy King


Stella: Series 3 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Jim Bush, Bob Walters, Bev Miller


They Came Together (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Sam Franklin, Jesse Cox, Chris Little


A Young Doctor's Notebook (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Nikita Levi, Deborah Roberts, Jayne Fordham


Blandings: Series 1 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Harrison Whiles, Bec Stevens, Peter May


Annoying Orange: Mash of the Titans (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Paul Bourke, Rob Ferguson, Andrea McDermott


Partrimilgrimage: The Alan Partridge Specials (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Alison King, James Jennings, Graham Hogan


The Time Of Our Lives Series 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Jenny Smart, Daryl Thomson, Angela Richardson

Birds of a Feather: Birds Are Back (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Geoff McGregor, Sally Bartlett, Emma Lawson


Outback Truckers Season 1 & 2 Pack (courtesy of Reel DVD)
Winners - Marilyn Bourke, Beau Smith, Donna Scott


Jeeves & Wooster Complete Collection (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Gregory Matthews, Michael Wilson, Jessica Whittaker


Billy Connolly's Big Send Off (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Mike Carr, Paul Grant, Sue Thompson


Hamish & Andy's South American Gap Year (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Chris Humphries, Andrew Graham, Scott Owen


Top Gear - The Burma Special (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Shane Best, Katie Gracey, Adam Young


Hanging With Hoges (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - CJ McDonald, Sophie Hofmann, George Base


Annoying Orange: Chosen Annoying One (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Ruth Brown, Mark Cooper, Lee Fleming


Mrs Brown's Boys D'Movie  Advanced Screening Double Pass (courtesy of Universal Pictures Australia)
Winners are listed on the above link

Top Gear: Series 25 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Tim May, Karl Thompson, Jean Davies, Jude Corcoran, Mike Lee

The Wolf of Wall Street (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - David Delany, Katrina Tucker, Marie Schroeder

The Agony of Modern Manners (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Isaac Murray, Connor Taylor, Mick Gillies


Citizen Khan: Series 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Kris Moran, Adam Irwin, Michelle Thompson

Outnumbered: Series 5 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Jake Hoffman, Nicole Camm, Stacey Crowe

Populaire (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Frank Jones, Mike O'Neil, Rosslyn Tadd

Absolutely Fabulous: Definitive Edition (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Jade O'Shea, Chris Horgan

The Wrong Mans (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Merryl Donn, Melanie Plunkett, James Sharpe

The Annoying Orange: Fruitdependence Day (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Cathy Billett, Clare Pateman, Dean Trickey

Rake: Series 3 (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Alison Weatheritt, Leanne White, Patrick Hansen


Miranda Hart's Maracattack (courtesy of Roadshow Entertainment)
Winners - Cathy Bailey, Ashley Joan Pedder, Jane Whelan

Cuckoo (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Sue Drew, Matthew Brackley, Christie-Lee Jose

The Moodys (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - John Klotz, Kaya James, Julia Tran

Vicious - Series 1 (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Michelle Harrison, Annie Graham, Benjamin Travia

Jim Jefferies - I Swear To God & Contraband (courtesy of Beyond Home Entertainment)

Winners - George Long, Dale Jones


Russell Howard - Dingledodies (courtesy of Beyond Home Entertainment)
Winners - Amy Cooper, Sean Barrett

Stand Up @ Bella Union (courtesy of Madman Entertainment)

Winners - Jessica Welch, Debra James

The IT Crowd: Overclocked Collection (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Andrew McCarthy, Linda Brown, Robyn Johnstone

Late Night Gimp Fight Double Pass (courtesy of Melbourne Comedy Festival)

Winner - Cheryl Haining, Ariel Richardson

Joe Lycett Double Pass (courtesy of Melbourne Comedy Festival)

Winner - Sharyn Booth, Peter Cortese

Henson Alternative's Puppet Up! : Uncensored Double Pass (courtesy of Melbourne Comedy Festival)

Winner - Carol Soltan

Fresh Meat: Season 2 (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Oliver Knutton, Peter Cortese, Angela Hogan

Stephen Fry's Key To The City (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Alice Mitchel, Jennifer Abson, Richard Broome

The Moaning Of Life (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Garry Oliver, Stacey Coppin, Toby Renfors

The IT Crowd: The Internet Is Coming (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Nick White, Hannelie Eloff, Brett Bearham, Pam McGuinness, Matthew Brackley

Aussie Pickers: Season 1 (courtesy of Beyond Home Entertainment)

Winners - Adam Jennings, Cathy Long, Mike Jones

Qi: The J Series (courtesy of Roadshow Entertainment)

Winners - Chris Linhart, Kaitlyn Taylor, Evan Swingler

© 2013-2019
Back to content | Back to main menu